ÜRETİM
Almanya, İngiltere, Fransa, İtalya ve daha birçok Avrupa ülkesindeki markalara “Okan Desteği” sunmaya devam ediyoruz. Çözüm ortaklarımızdan bazılarını buradan görebilir ve siz de kendinize bir yer açabilirsiniz.
Tasarım

Biz, yaratıcılığı sonuna kadar destekleyen bir anlayışa sahibiz. İnsanlığa güzellik katacak her fikrin peşinde koştuğumuz için yıllardır bitmeyen enerjimizi Dünya’nın her yerine yaymayı başardık. Kök saldığımız coğrafyanın kadim kültürüyle bezediğimiz ürünlerimize çağa uygun detaylar ekledik ve bu bizi sıradanlıktan orijinalliğe taşıdı.

 

 

Bugün Okan Tekstil global perspektifli bir markaysa, kuşkusuz bunda fikirlerini lokalize etmeyen tasarımcılarımızın payı çok büyük.  Çünkü onlar, devasa bir koleksiyonun renk uyumuyla bir gömlek düğmesinin nerede duracağına aynı hassasiyetle yaklaşıyorlar.

 

 

“Bir makine, sıradan 50 kişinin yapabileceği işi yapar.

Sıra dışı bir insanın yapabileceği bir işi ise hiçbir makine yapamaz.”

 

Elbert Hubbart

DAHA FAZLA DETAY
Modelhane

Fikri benimsemek, ürünü hissetmek ve zamanı doğru kullanmak… Eğer Dünya’nın tanınmış markalarıyla çalışıyorsanız, bu üç ana kuralı unutmamalısınız.

 

 

Markamızın senkronize üretimi esnasında modelleme ekibimize büyük bir sorumluluk düştüğünün farkındayız. Bu yüzden onları alanının en iyileri olmaya teşvik ediyoruz. Elbette teknolojiyle olan yakın temasımız ve sektördeki trendleri takip etmemiz de başarımızı kolaylaştırıyor.

 

 

Müşterilerimizin bizi tercih etmesindeki en önemli faktörlerin koordinasyon gücümüz ve zamanında teslim ilkemiz olduğuna inanarak yolumuza devam ediyoruz.

 

 

“Hepimiz gerçekliği sembol isimlere indirgemeye bayılırız ama Superman’in modası geçeli çok oldu.

Dikkate değer bir başarı elde etmek ancak ekip işidir.”

 

Steve Jobs

DAHA FAZLA DETAY
Depo

Okan, kalitesini düzenli olmasına ve bunu sürekli hale getirmesine borçlu bir markadır. Bu yüzden alanlarımızı doğru kullanırız ve ürünlerimizi belli bir sistematik kullanarak muhafaza ederiz. Mühendislerimiz, kumaş için en uygun ortam şartlarını belirler ve standardın devamlılığı için periyodik ölçümler yapılır.

 

 

Zamanı boşa harcamaya tahammülü olmayan bir anlayışla hareket ettiğimiz için depomuzun işimizi kolaylaştıracak şekilde hazırlanmasına özen gösteririz. Özel yazılımlarımız sayesinde depomuzdaki her ürünün yerini saptanabilir ve ürünler en kısa sürede sürece dâhil edilecek pozisyonda bekletilir.

 

 

“Zaman tasarrufu yapmanın en iyi yollarından biri, öncede düşünmek ve plan yapmaktır.

Beş dakikalık düşünme genelde bir saatlik iş tasarrufu sağlar.”

 

Charles Gibbons

DAHA FAZLA DETAY
Baskı

Ortaya koyduğumuz ürünler renklerin doğasına olan aşkımızı da simgelesin istiyoruz. Bu yüzden Okan’ın Dünya’ya ayak uydurma anlayışının bir parçası da renklerden ilham almak.

 

 

Ronjan, flok, devore ve fitil baskı gibi tekniklerin tamamını barındıran sistemimizde kumaşların dokusuna uygun çözümler üretiyoruz. En hassas işçilik gerektiren ürünlerde bile optimum sonuçlar vaat ettiğimizi gururla paylaşıyoruz.

 

 

“Renkler her dili konuşurlar.”

 

Joseph Addison

 

DAHA FAZLA DETAY
Nakış

Zarafet, bütüne yansıyan detayların en can alıcı özelliğidir. Okan imzası olan her ürün bu zarafetten beslenir ve özgün bir değer kazanır. Nakış atölyemiz, hata olasılığını minimize eden yapısıyla kalitemizin temel taşlarındandır.

 

 

Nakışladığımız ürünlerde teknolojinin ulaştığı noktayı görmenizi hedeflerken el işçiliğinin görselliğe kattığı estetiği de hissetmenizi sağlarız. Dolayısıyla standartlarımız her zaman yüksek kalite çizgisindedir.

 

 

“Zarafet göze batmak değil akılda kalmaktır.”

 

Giorgio Armani

DAHA FAZLA DETAY
Dijital - Süblime Baskı

Her zaman daha canlı ve dinamik olmayı istemek işimizin kimyasını oluşturuyor. Okan’ın performansına ayak uydurabilecek dijital baskı teknolojisi de üretim sürecimize gözümüz kapalı dâhil ettiğimiz bir öğe oldu.

 

 

Emprime baskıya bir alternatif olarak sektöre katılan ve CMYK tonlarının verimini artırarak 2880 DPI çözünürlüğe ulaşmamızı sağlayan dijital baskı metotlarında sürdürülebilir boyar maddeler de kullanıyoruz.

 

 

Polyester içerikli ürünlerimizde tercih ettiğimiz süblime baskıda ise fleksografik tekniğinden faydalanarak ekonomik ömrü uzun ürünler sunuyoruz.

 

 

 

“Yaratıcılığın iki boyutu vardır. İlki bilgi ve beceri, ikincisi ise yeniliktir.”

 

John Dewey

DAHA FAZLA DETAY
Dikim

Okan’ı sektörün en iyi markalarından biri haline getiren özellik; insanın deneyimini teknolojiyle eşgüdümlü değerlendirebilmesi ve dikim atölyemiz bunun somut bir nişanesi.

 

 

 

Kuruluşumuzdan bu yana bizimle tecrübesini paylaşan operatörlerimiz ve yeni nesil dikiş makinelerinin mükemmel uyumuyla müşterilerimize “tam istediğim gibi” dedirtmeye devam ediyoruz.

 

 

 

“Teknoloji, içinde barındırdığı toplumsal düzenin köklü değerini kapsayan bir sistem olarak görülmelidir. Bu asla basitçe bir aletler ya da cihazlar meselesi değildir.”

 

John Zerzan

DAHA FAZLA DETAY
Yıkama

Kontrol mekanizmalarımızı inşa ederken üretim aşamalarında minimum outsource prensibiyle hareket etmeye çalışıyoruz. Bu nedenle şemamızın önemli bir basamağı olan yıkama işlemini de kendi bünyemizde gerçekleştiriyoruz.

 

 

Okan kalitesini müşterilerimize sunarken pamuk, denim ve polyester kumaşlarda yeni nesil tekniklerden faydalanmaktayız. Hem beyaz hem de boyalı modeller için taş, enzim, yumuşatma vb yıkama metotlarını büyük bir titizlikle ve doğaya saygımızı koruyarak kullanıyoruz.

 

 

 

“Başarılı olmak için kalbiniz işinizde ve işiniz de kalbinizde olsun.”

 

Thomas J. Watson

DAHA FAZLA DETAY
Ütü & Paketleme

Eğer bir ürün Okan atölyesinden çıkmışsa, fikir aşamasından etiketlenene kadar hep aynı heyecana sahip ellerden geçmiş demektir. Ürün hikâyemizin final bölümü olarak nitelendirebileceğimiz ütü ve paketleme aşaması aynı zamanda kalite standartlarımızın kontrol basamaklarından biridir.

 

 

Ütülenip görselliği optimize edilen ürünler, müşterilerimizin taleplerine göre paketlenerek gönderime hazır gale getirilir. Bu aşamada profesyonellerimizin dikkati sayesinde hatasız üretim mottomuz da gerçeğe dönüşmüş olur.

 

 
 
 
“Hayatta muvaffak olmak için üç şey lazımdır; dikkat, intizam, çalışma" 
 
Mevlânâ Celâleddîn-i Rûmî

 

DAHA FAZLA DETAY
Copyright © Since 1983 Okan Tekstil • All rights reserved. | by AJANSSO